צרו קשר: 052-6187060, madaryair@gmail.com

צרו קשר: 052-6187060 | madaryair@gmail.com

 

תל-אביב יפו 

“בכל זאת יש בה משהו כן יש בה איזה משהו… שכלל עוד לא היה שהוא. יש בה חן שהוא שלאחרת אין שהוא… אותה לא יעצור שהוא” (נתן אלתרמן). 

חופים משגעים, מסלולי הליכה מרתקים, נופיה הקסומים של יפו והארכיטקטורה המרהיבה של העיר הלבנה, בואו הצטרפו אלי לחוות את העיר הלבנה עיר ללא הפסקה.

נמל ת”א, יריד המזרח והמכביה (2 שע’) 

הידעתם כי אצטדיון המכביה הוקם תוך שלושה שבועות? האם ידעתם שמקור תערוכת הירידים שבמתחם גני התערוכה בת”א הוא יריד המזרח אשר התקיים בסמוך לשפך הירקון? מדוע ראש העיר של ת”א יפו, חולדאי, קפץ ראש למי הירקון? ומדוע הקימו את נמל ת”א כשיש את נמל יפו? זאת ועוד נחווה יחד  בסיורנו המרתק בנמל ת”א.

 

המושבה האמרקאית גרמנית (2 שע’)

לפני יותר מ-150 שנה נחתו בחופי יפו קבוצת נוצרים משיחיים שהגיעו מארה”ב הם הביאו איתם  מבנה עץ על מנת לבנות את ביתם בארץ הקודש. תוך פחות משנתיים נמכרו בתיהם לקבוצה גרמנית טמפלרית שהקימה מספר מושבות בארץ ישראל. מה היה סיפורם של הקבוצה האמריקאית? ומדוע נטשו את חלומם? ומיהם הטמפלרים? נבקר בבתי המושבה ונספר את סיפורם המרתק של הקהילות המיוחדות הללו.

 

שביל העצמאות ושדרות רוטשילד

בשדרת רוטשילד היפהפייה, מסומן שביל המספר את סיפור התקופה שבין הקמת העיר העברית הראשונה ב-1909 לבין ההכרזה על הקמתה של מדינת ישראל ב-1948. השביל, שאורכו כ-1 ק”מ, מסומן באמצעות פס מתכת מפליז מוזהב המוטבע לאורך שדרות רוטשילד ובסביבתן. סיור לאורך “שביל העצמאות” הוא חוויה מרגשת. כאן נולדה העיר תל אביב, כאן עוצבה הזהות היהודית הישראלית המתחדשת, וכאן גם נולדה מדינת ישראל המודרנית. בסיור נספר ונתרשם מהקיוסק העברי הראשון, ביתו של דיזנגוף בו גם הכריז דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל הראשון, על הקמת מדינת ישראל, בית ההגנה, מוזיאון לתולדות ת”א בכל בו שלום ועוד.

מקווה ישראל וחולון

יפו ת"א

ירושלים

רמלה וכל נתיבותיה

× שלח לי הודעה אישית
Skip to content